Jak zostać PR-owcem i nie zwariować?

Table of contents

Bycie PR-owcem to wcale niełatwy kawałek chleba. Na liście CareerCast’s 10 najbardziej stresujących zawodów wykonywanych na rynku amerykańskim Public Relations Executive uplasował się na szóstym miejscu. Więcej nerwów dostarczają m.in. takie profesje jak strażak, wojskowy czy pilot. Mimo to, chętnych do kariery w świecie komunikacji nie brakuje. Jak zacząć, osiągnąć sukces i nie zwariować? – dowiecie się z naszego premierowego e-booka.

Edukujemy Was już jakiś czas, głównie przez webinary i spotkania branżowe, na których jesteśmy stale obecni, ale przyszedł w końcu czas na e-booka.

Jak zostać PR-owcem i nie zwariować to nasz debiut, dlatego materiał postanowiliśmy skierować głównie do osób początkujących, licząc jednocześnie, że ci bardziej zaawansowani także znajdą w nim coś dla siebie.

Podzieliliśmy go na 4 sekcje:

Czy warto pracować w PR?

Dla jednych PR to sztuka kreowania wizerunku, a dla drugich – skutecznego komunikowania. Znajdą się i tacy, dla których to przede wszystkim umiejętność zarządzania reputacją lub opowiadania historii. Nie będziemy się sprzeczać na ten temat, bo Public Relations cały czas ewoluuje i zmienia ścieżki swojego rozwoju. Czym jest dziś i w jakim kierunku zmierza? – odpowiadają:

  • Łukasz Majewski z agencji VML i organizator spotkań Komu Komunikacja
  • Krystian Wojtkowski, Junior Account Executive w agencji faceADDICTED
  • Robert Czerwenka, Digital and Social Media Specialist w LEWIS PR
  • Łukasz Szeliga, organizator spotkań dla młodzieży BeCom!

11 cech, które musisz posiadać, chcąc robić karierę w PR

Praca w PR to nie tylko wysyłanie informacji prasowych i follow-up dziennikarzy. Na jakie cechy zwracają dzisiaj uwagę pracodawcy i od czego zależy efektywność pracy PR-owca? – te tajniki poznasz w drugiej części e-booka.

Umiejętności współczesnego PR-owca

Zmiany, które zachodzą w branży Public Relations, sprawiają że PR-owiec to istny człowiek orkiestra. Żeby realizować powierzone mu obowiązki jak najlepiej, musi opanować nie tylko media relations, ale wiele innych technik i narzędzi komunikacji. Jakich? – dowiecie się dzięki:

PR-owiec powinien się ciągle uczyć

To zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo naszego zawodu. Z jednej strony każdy lubi poznawać nowe trendy czy uczyć się nowych narzędzi. Z drugiej jednak, komunikacja zmienia się tak szybko, że trudno czasem nadążyć za oczekiwaniami klientów, internautów i dziennikarzy. Czy jest na to sposób? Tak! Gdzie szukać inspiracji i gdzie zdobywać dodatkową wiedzę? Na jakie eventy stawiać, jakie publikacje czytać, które blogi i serwisy śledzić? I dlaczego zawsze warto eksperymentować? – o tym przeczytacie w ostatniej części naszego przewodnika. Radzą w niej Dagmara Pakulska, ekspertka od personal brandingu i marketing manager w agencji E-CityVision oraz Łukasz Majewski z agencji VML (dziś niezależny ekspert – przyp. red.).

Pobierz ebooka z naszego Slideshare’a


Zajmujesz się PR-em zawodowo, ale zależy Ci na skutecznym budowaniu relacji z mediami? Zapoznaj się z naszym najnowszym e-bookiem „Od informacji do interakcji, czyli o użyteczności informacji prasowej” i poznaj opinie innych praktyków z branży PR oraz dziennikarzy.