Biblioteka PR: Marketing Premium

Table of contents

Czy „marketing premium” to jakiś inny rodzaj marketingu? Co takiego jest w markach z wyższej półki, że konsumenci ich pragną? Jakie działania marketingowe stoją za ich wizerunkiem?

Książka „Marketing Premium” w bardzo przystępny sposób przedstawia ponad 50 konkretnych przykładów działań marek polskich i zagranicznych. To właśnie te przykłady najlepiej wpisują się w ogólne tendencje panujące na rynku, takie jak: storytelling, kooperacje marek czy mindful luxury.

Zwłaszcza termin mindful luxury jest dziś szczególnie istotny, ponieważ dotyczy działań firm, które starają się promować cenne dla środowiska działania, prowadzą kampanie edukacyjne czy wprowadzają politykę pełnej transparentności. Świadome podejście do luksusu obserwujemy dziś również ze strony konsumentów, którzy chcą wiedzieć, co kupują oraz jakie wartości wspierają poprzez swoje konsumenckie wybory.

„Zmiany zachowań konsumpcyjnych na nowo definiowały, co oznacza luksus – on sam w sobie stał się świadomym luksusem. Ludzie postrzegają luksus jako inwestycję, która zachęca do odsprzedaży, a nie wyrzucania” – mówi w wywiadzie do książki Diana Verde Nieto, współzałożycielka Positive Luxury.

W każdym z 12 rozdziałów książki „Marketing Premium” wypowiadają się również eksperci – teoretycy oraz praktycy biznesu, z takich firm jak: HUBLOT, BIZUU, dr Irena Eris, W.KRUK, YES, BMW, Sunreef Yachts .

„Niezmiernie się cieszę, że książka Marketing Premium ujrzała świtało dzienne. W czasach, kiedy marki mają coraz większy wpływ na społeczeństwo, środowisko oraz postawy konsumentów warto dzielić się najlepszymi praktykami, których tutaj nie brakuje. Autorka w bardzo przystępnej formie pokazuje, w jaki sposób komunikują się marki z tzw. wyższej półki, a zaproszeni eksperci dzielą się cenną wiedzą na temat rynku. Dzięki temu łatwiej zrozumieć czym jest luksus i świadome dokonywanie wyborów nie tylko marketerom ale też samym konsumentom. Brakowało na rynku takiej publikacji!” – mówi o książce Irena Eris.


Książka już w dniu premiery uplasowała się na 1. pozycji w kategorii „Marketing” wydawnictwa Onepress i trafiła na listę bestsellerów (top 10 wszystkich książek wydawnictwa). Fragment książki dostępny jest tutaj.