Praca w PR: rynek i wymagania [e-book]

Table of contents

Szukasz pracy w PR? Chcesz dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? A może szukasz idealnego kandydata do pracy w Twoim zespole i chcesz zorientować się w oczekiwaniach, jakie rynek stawia obecnie przed PR-owcami?

Pobierz naszego najnowszego e-booka, którego przygotowaliśmy wspólnie z Grupą Pracuj:W Twoje ręce trafi naprawdę zacny content. Znajdziesz w nim mega pomocne dane na temat rynku PR. Dowiesz się, jakie branże rekrutują speców od PR-u najchętniej, gdzie tej pracy w Polsce jest najwięcej oraz na jakie stanowiska PR-owe pracodawcy poszukują najczęściej.

W drugiej części e-booka znajdziesz jeszcze więcej MIĘSA – to tu znani eksperci z branży dzielą się z Tobą swoimi wymaganiami i pytaniami, jakie lubią zadawać podczas rozmowy rekrutacyjnej. Dla Twojej wygody podzieliłam je na trzy poziomy: Junior Specialist, PR Specialist oraz PR Manager.

Kogo zaprosiłam tym razem do współpracy?

  • Aleksandrę Kowalewską, Specjalistę ds. PR i CSR w Grupie Pracuj
  • Konstancję Zyzik, Talent Acquisition Managerkę w Grupie Pracuj
  • Emilię Zakrzewską-Koszel, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (PSPR)
  • Grzegorza Szczepańskiego, CEO Hill+Knowlton Strategies Poland i prezesa Związku Firm Public Relations (ZFPR)
  • Magdalenę Górak, szefową agencji Profeina
  • Ewę Mittelstaedt, prezes zarządu w agencji komunikacji Monday
  • Martę Rogalską, specjalistkę ds. PR na Uczelni Łazarskiego
  • Angelikę Kubarę, Senior Recruitment Specialist w firmie Avon
  • oraz Maję Kowalską, Content & PR Managerkę w SalesManago

Przyjemnej lektury!


Komentarz ekspercki:

M. Olkowicz ZFPR

Marcin Olkowicz – trener i konsultant biznesu i komunikacji, wykładowca akademicki, doradca rozwoju kariery, ekspert procesów rozwojowych:

Raport Pracuj.pl potwierdza inne obserwacje z rynku pracodawców branży komunikacji marketingowej i usług doradczych w tym obszarze. Obserwacje, z dużą dozą optymizmu, dotyczące zwiększonej dynamiki rynku, rosnącej liczby zapytań, wzrostu liczby kontraktów, ale także większych wyzwań. To możliwe powody wzrostu liczby poszukiwanych kandydatów o wysokich kompetencjach i specjalizacji.

Dane z ośrodków pozawarszawskich (dolnośląskie, pomorskie, małopolskie) potwierdzają także rosnące znaczenie firm PR z tych regionów. To dobra wiadomość. Klienci lokujący biznesy poza Warszawą poszukują eksperckich firm na swoim terenie.

Ciekawe wnioski płyną z obserwacji zmniejszonego udziału poszukiwanych kandydatów na stanowiska asystenckie. Może to przejaw odwrotu od zjawiska „junioryzacji” usług sektora PR? Klienci oczekują najwyższego standardu oferowanych usług i pogłębionej znajomości rynku. Usługi public relations wymagają szczególnych kompetencji i umiejętności. Doradztwo związane ze strategiami komunikowania się z otoczeniem to coraz bardziej wymagająca dziedzina: unikatowe połączenie wielu cech, wiedzy, postaw, kwalifikacji i kompetencji. Specjalistyczne kompetencje zawodowe w połączeniu z komunikatywnością, otwartością, ciekawością i rozumieniem współczesnego konsumenta, otoczenia, biznesu i społeczeństwa to standard wymagań od menedżera czy specjalisty w tej dziedzinie.